PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=239328}
3,2 3 274
oceny
3,2 10 1 3274
Legenda
powrót do forum filmu Legenda

Już dawno żaden film mnie tak nie rozczarował.Według zapowiedzi reżysera miał to być pierwszy polski horror z prawdziwego zdarzenia.Tymczasem wyszedł z tego jeden z najgorszych filmów w dziejach polskiej kinematografii.
Właściwie nie ma tu nic co można zaliczyć filmowi na plus.Zero napięcia,mało wciągająca fabuła,słabiutka gra aktorów,beznadziejna muzyka,prymitywne dialogi,bohaterowie nie wzbudzają zainteresowania a jedynie obojętność.A scenariusz woła o pomstę do nieba.Ktoś porównał ten film do "Krzyku".I słusznie,bo "Krzyk" jest o kilka klas lepszy.
"Legenda" to strasznie nudny film,ledwo udało mi się go obejrzeć,a i tak musiałem robić sobie przerwy,żeby to jakoś wytrzymać.Czy już naprawdę w Polsce nie ma ludzi z pomysłami i porządnych wykonawców?
Tak więc dzięki panu Pujszo nadal dla mnie jedynym dobrym polskim horrorem pozostaje "Medium".Film wprawdzie powstał 20 lat przed "Legendą",ale i tak przewyższa ją pod każdym względem.
Ci którzy lubią horrory niech nie tracą czasu na tego gniota.Szkoda czasu i oczu.Jak ktoś lubi porównania.Ostatnio oglądałem film "Dead end"-też horror.I jak tak sobie skonfrontowałem z "Legendą" to wyszło mi na to,że
"Legendę" nakręciły dzieci,ale chyba obrażam dzieci,bo podejrzewam,że one zrobiłyby to znacznie lepiej.Ale "Dead end" polecam,zwłaszcza jako odtrutkę na filmy w stylu "Legendy"."Dead end" to przykład jak można nakręcić ciekawy horror nie dysponując wcale wysokim budżetem.To jest jakaś wskazówka dla polskich twórców.

orphe

lepiej już iśc do jakiegoś polskiego teatru niż oglądać polski film ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones